Yeni Yaşıma 21 Kala

Yeni Yaşıma 21 Kala! İlginç bir başlık olduğundan eminim 😀 Dün akşam yine sadehayatim.com’da geziniyorum ve bir yazı çarpıyor gözüme. 21 günde hayatı sadeleştirin! Ve kafamda bir aydınlanma! Evet bugün 19 Şubat ve 27. yaş günüme tam tamına 21 gün var! Ve ben de bu yazıyı hazırlamaya koyuluyorum!

Blogumda daha önceki sadeleşme yazımı okuduysanız artık “sadeleşme”,”minimalizm” olaylarına giriş yaptığımı, hem de hızlı ve bodoslama daldığımı biliyorsunuz.

Nedir minimalizm kısaca bahsedecek olursam, fazlalıklardan kurtulmak! Her manada. Eşya, insan, duygu, yemek, kilo… 🙂

21 günde alışkanlıkları değiştirme

Ben bu 21 günde güzel alışkanlıklar edinmeye çalışacağım! Yapınca kendime kızdığım şeyleri bırakmak olacak biri de. Örneğin az hareket etmek, insanlara kolay güvenmek, her şeyi gereğinden fazla kafama takmak… gibi durumları değiştirmeye çalışacağım.

1 haftadır zaten sağlıklı beslenmeye başladım, 21 gün boyunca da gereksiz tek bir şeker ve abur cubur almayacağım ağzıma. 21 günün sonundaki doğum günü pastamı saymazsak 🙂

O kadar güzel etkiledi ki bu fikir beni! Ama özellikle eşyalardan arınma uygulaması oldukça zor. O sebeple oldukça yavaş şekilde başladım ve fazla eşyaları toparlamak için de bir kontrol listesi işimi kolaylaştıracaktır. Yukarıda bahsettiğim sitede aslında bir kontrol listesi var, yazıyı okursanız bulacaksınız. Ancak evin genel sorumluluğu benim üzerimde olmadığından ve asıl sorumluluk kendi eşyalarımda olduğundan kendi listemi oluşturdum.

 1. Banyo
 2. Makyaj Dolabım
 3. Makyaj Dolabım 2
 4. Makyaj Çekmecelerim
 5. Kozmetik Stok Kutum
 6. Hobi Malzemelerim
 7. Kalemlerim
 8. Defterler
 9. Kitaplar
 10. Giysi Dolabı
 11. Giysi Dolabı 2
 12. Çorap/Çamaşır
 13. Takılar
 14. Tokalar
 15. Telefon Aksesuarları
 16. Çalışma Masası
 17. Yine Çalışma Masası
 18. Eski Fatura ve Kağıtlar
 19. CD/USB/Kablolar
 20. Telefondaki dosyalar
 21. Bilgisayardaki dosyalar

Listemi bu şekilde düzenledim, bu benim kendi yaşam alanıma göre düzenlemiş olduğum listem. Yapılacaklar listemi oluşturdum. Sıralı olarak yapabilir miyim bilmiyorum çünkü çalıştığım için o gün o bölümdeki işi halletmeye kanalize olamayabilir, başka bir bölümü düzenlemek isteyebilirim.

Tamamladıklarımı yapılacaklar listemde yapıldı olarak işaretledikçe mutlu olur bir sonraki işe motive olurum!

Bugün banyodaki kişisel bakım ürünlerimden başlıyorum bile.

Sizin fikriniz nedir? Yazarsanız sevinirim,

Sevgiler,

Özi

 

Yeni Yaşıma 21 Kala” için bir yorum

 • 19 Şubat 2017 tarihinde, saat 19:35
  Permalink

  bu listeyi bende uygulayacağım, şimdiden nice yaşlara Özlemcim.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın